Bądź na bieżąco!



Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
piątek,29 marca
Imienieny:
Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
Koło Gospodyń Wiejskich
obrazek
W roku 1958 zostało założone Koło Gospodyń Wiejskich. Przewodniczącą została Wojciechowska Zofia. Składało się ono z 20 pracownic Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska. O dalszej działalności do roku 1964 brak jest jakiejkolwiek dokumentacji.
W 1964 r został wybrany nowy zarząd:
Przewodnicząca- Pachaczyńska Gertruda
Sekretarz- Kowalewska Janina
Skarbnik- Filipiak Maria
Było wtedy to jedno duże koło- Wieś Pępowo i Stadnina Koni.
Bardzo dużo się wtedy działo. Organizowano różne konkursy, kursy, rozprowadzanie piskląt, wycieczki oraz przedstawienie zespołu amatorskiego.
5 Stycznia 1968r. duże koło zostało rozłączone na dwa koła. Jedno zostało przy Stadninie Koni, drugie we wsi Pępowo działające przy kółku Rolniczym.
Wtedy też wybrano nowy zarząd:
Przewodnicząca- Czerwińska Teresa,
Sekretarz- Banaszyńska Maria,
Skarbnik- Marciniak Władysława.
Koło liczyło wtedy 49 członkiń. Z roku na rok liczba osób się zwiększała, ponieważ dużo się działo. Organizowano różne pokazy, kursy: wyszywania, szycia, garmażeryjny, gotowania. Odbywały się w SKR, w szkole w starej Sali, w klubie Rolnika.
4 listopada 1973 r. zostały rozpisane nowe wybory:
Przewodnicząca- Czerwińska Teresa,
Sekretarz- Sobasik Halina,
Skarbnik- Stankowska Kazimiera.
W skład koła wchodziło już 82 członkiń. W starej Sali zorganizowane zostały dwie zabawy dla mieszkańców Pępowa. Co roku organizowane były dziedziniec, spotkania na dzień babci, na dzień kobiet, zbiorowy zakup piskląt, wycieczki do operetki, do Lichenia, z dziećmi nad jezioro do Boszkowa, czyny społeczne. KGW ufundowało i zawoziło paczki do domu dziecka w Bodzewie. Na wszystkich zebraniach i uroczystościach panie gościły władze gminy, szkolne, przedstawicieli różnych instytucji.
10 marca 1988r. koło obchodziło 30- lecie istnienia. Na uroczystość tą zaproszone zostały władze gminy i z różnych instytucji oraz zarządy kół z Gminy. Do roku 1998 koło nasze dobrze współpracowało z Marią Wleczek. Wykonywała ona wieńce oraz różne degustacje.
Obecnie panie z koła gospodyń muszą podjąć decyzje o odnowieniu koła i wybrać nowy zarząd. KGW nadal istnieje i jest zarejestrowane przy KR w sądzie, tylko na pewien czas ,,zaspało”.
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ