Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
Nowe życie starej zlewni mleka
obrazek

Stara, odrapana, zarośnięta i zapomniana była zlewnia mleka w Wiązownicy-Kolonii, gmina Staszów, woj. świętokrzyskie  nabiera kolorów. Dzięki akcji społecznej - Nowe życie starej zlewni, budynek i teren wokół niego podnosi się z ruin. Zaczęło się od  młodzieży z Wiązownicy, która oczyściła teren. Niedawno uczestnicy Lokalnej Akademii Młodzieżowego Animatora ze Stoczka Łukowskiego odnowili jedną ze ścian. Akademia realizowana jest przez Stowarzyszenie Inkubator Kreatywności Społecznej w Stoczku Łukowskim. Najpierw w grupach wspólnie zaprojektowano wygląd ściany. Następnie przez głosowanie wybrano najlepszy projekt,  aby następnego dnia wykonać pracę.

Dzięki zaangażowaniu młodych ludzi stara zlewnia zmieniła swój wygląd. Był to kolejny etap w przywracaniu jej do życia. Zdaniem Jacka Piwowarskiego, sołtysa Wiązownicy-Kolonii widoczne efekty tego działania przyczynią się do jeszcze większego zaangażowania miejscowej młodzieży w trwałą zmianę wizerunku tego obiektu. Jak informuje sołtys, docelowo miejsce to ma być przestrzenią dla wiejskiej młodzieży, która na codzień boryka się z problemem własnego azylu. To od nich samych zależy jak miejsce to będzie wyglądać i co tam będzie się działo. Młodzież, która własnymi siłami stworzy swoje miejsce, będzie jednocześnie dbała o jego porządek, co sprawi, że poczuje się jego gospodarzem i weźmie odpowiedzialność za część przestrzeni na swojej wsi. To pierwszy krok do kształtowania postaw obywatelskich i współtworzenia życia społecznego miejscowości, w której mieszkamy. Zapraszamy do odwiedzenia strony: www.soltyswsi.pl

Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ