Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
<POWRÓT
TUW „TUW” liderem w ubezpieczaniu produkcji mięsa drobiowego
obrazek

 

Polska, wyprzedzając Wielką Brytanię, stała się największym producentem drobiu (kurcząt) rzeźnego w UE. Wartym podkreślenia jest fakt, iż aż jedna trzecia tej produkcji trafia na rynek unijny, najbardziej wymagający pod kątem jakościowym, co pozytywnie wpływa na stabilizację dochodów tego właśnie sektora. Także i w produkcji gęsi Polska jest największym producentem, a zarazem i eksporterem (aż 95% polskiej gęsiny trafia na rynek naszych zachodnich Sąsiadów), w Europie. Wartość rynku drobiowego, liczona w cenach zbytu, przekracza już niebagatelną kwotę 10 mld zł.

Dlatego też Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”, świadczące już od przeszło 20 lat kompleksową ochronę ubezpieczeniową dla wszystkich środowisk rolniczych, przygotowało specjalną, kompleksową ofertę ubezpieczenia drobiu i majątku należącego do producentów drobiu, zawierającą, oprócz cieszącej się największym powodzeniem oferty ubezpieczenia od  ognia i innych zdarzeń losowych, także i ofertę ubezpieczenia od ryzyka szkód spowodowanych przez upał. Należy nadmienić, że Towarzystwo jako jedno z niewielu zakładów ubezpieczeń ma możliwość ubezpieczenia drobiu z dopłatą z budżetu państwa do składki za ubezpieczenie drobiu.

 

Powyższa oferta cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem producentów drobiu, gdyż w ostatnich latach drastycznie wzrosło zagrożenie wystąpienia szkód spowodowanych nie tylko gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi (huragan, powodzie, gradobicia, podtopienia) ale także i powtarzającymi się okresami (zwłaszcza w okresie letnim) wysokich temperatur. Jak istotne w produkcji drobiarskiej jest to ryzyko, przekonało się już zresztą wielu ubezpieczonych rolników, którym TUW „TUW” wypłaciło należne im odszkodowania z tytułu szkód spowodowanych przez ryzyko upału. W tym przypadku maksyma „przezorny zawsze ubezpieczony”, na szczęście dla tych producentów, okazała się bardziej trafną niż znane polskie powiedzenie: „mądry Polak po szkodzie”.

 

TUW „TUW”, zachęcając zatem Państwa do zapoznania się ze szczegółami ww. oferty, zaprasza do kontaktu z pracownikami Towarzystwa (adresy jednostek na  www.tuw.pl.), którzy pomogą w wyborze oferty ubezpieczeniowej „skrojonej na miarę” Państwa potrzeb. Należy przy tym podkreślić, iż Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” posiada bardzo bogatą ofertą ubezpieczeniową, obejmującą:

- obowiązkowe i dobrowolne ubezpieczenia mienia,

- obowiązkowe i dobrowolne ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej;

- dobrowolne ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków;

- dobrowolne ubezpieczenia ochrony prawnej,

- ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, w tym także z możliwością uzyskania dopłaty do składki z budżetu państwa, spełniającą przy okazji obowiązek ubezpieczenia upraw rolnych.

Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ