Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
Ubezpieczenia upraw rolnych to nasza specjalność!
obrazek

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” w tym roku, tradycyjnie już, przygotowało zarówno dla swoich Członków, jak i dla pozostałych Rolników najbogatszą na rynku ofertę ubezpieczenia upraw rolnych - 20 wariantów ubezpieczenia, począwszy od wariantów składających się z pojedynczych ryzyk (np. grad, ujemne skutki przezimowania, powódź), poprzez typowo jesienny Wariant „GUW” (grad, ujemne skutki przezimowania i wiosenne przymrozki), a skończywszy na Wariancie „Pełnym Plus”, obejmującym wszystkie dziesięć ryzyk wymienionych w ustawie o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, czyli zapewniającym pełną i kompleksową ochronę ubezpieczanych upraw rolnych. Co istotne, zawierając w naszym Towarzystwie umowy ubezpieczenia upraw rolnych Rolnicy mogą skorzystać z możliwości uzyskania dopłaty do składki ubezpieczeniowej z budżetu państwa – TUW „TUW” jest bowiem jednym z zaledwie trzech zakładów ubezpieczeń (spośród ponad trzydziestu zakładów działających na polskim rynku ubezpieczeniowym), które zawarły z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi umowy w sprawie stosowania dopłat do składek w ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, w trybie przewidzianym w ww. ustawie. Dzięki tak szerokiej ofercie Rolnicy mogą nie tylko ubezpieczyć swoje uprawy rolne w zakresie idealnie dopasowanym do ich potrzeb – oferta „szyta na miarę”, ale także maksymalnie zmniejszyć związane z tym obciążenia finansowe, poprzez właśnie skorzystanie z dopłat do składki z budżetu państwa. Nie bez znaczenia jest także fakt, że ubezpieczając w którymkolwiek z oferowanych 20-stu wariantów, każdy ubezpieczający się w Towarzystwie Rolnik spełnia obowiązek ubezpieczania upraw rolnych, nałożony na Niego ustawą z dnia 7 lipca 2005 r. o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich (t.j. Dz. U. z 2015r., poz. 577 z późn. zm.) – należy pamiętać, że ubezpieczonych musi być co najmniej 50% powierzchni upraw rolnych, określonych w ww. ustawie i znajdujących się w danej chwili „na polu”.

 

Korzystając z bogatych doświadczeń poprzednich lat (TUW „TUW” uczestniczy
w programie dopłatowych ubezpieczeń upraw rolnych od samego jego początku, czyli od 2006 r.), Towarzystwo położyło szczególny nacisk na przygotowanie atrakcyjnej oferty w wariantach cieszących się z reguły, w okresie jesiennym, największą popularnością wśród Rolników, czyli w wariantach:

1)     „U” – ochrona w zakresie ryzyka ujemnych skutków przezimowania;

2)     „GU” – ochrona w zakresie ryzyka gradu i ujemnych skutków przezimowania;

3)    „GUW” – ochrona w zakresie ryzyka gradu, ujemnych skutków przezimowania oraz wiosennych przymrozków,

o szczegóły której to oferty można dowiadywać się w jednostkach Towarzystwa lub
u naszych przedstawicieli (agentów ubezpieczeniowych).

 

 

Warto przy tym podkreślić, iż TUW „TUW”, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Rolników, zapewnia swoim Członkom wypłatę odszkodowania za szkody całkowite, powstałe z ryzyka ujemnych skutków przezimowania, na najwyższym aktualnie oferowanym przez rynek poziomie, gwarantującym pokrycie faktycznie poniesionych przez Rolnika strat.

 

Jesienna oferta ubezpieczenia upraw rolnych uwzględnia już zmiany, korzystne dla Rolników, wprowadzone w ustawie o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich nowelizacją ustawy z dnia 24 kwietnia 2015r., z których warto wyróżnić:

1)    skrócenie karencji w ryzykach powodzi i suszy z dotychczasowych 30 dni do 14 dni;

2)    umożliwienie uzyskania dopłaty do składki przez dużego przedsiębiorcę[1] (dotychczas z dopłaty do składki mogli skorzystać tylko Rolnicy, spełniający kryteria małego lub średniego przedsiębiorcy);

3)    umożliwienie Radzie Ministrów ustalenia dopłaty do składki nawet na poziomie 65% składki (dotychczas maksymalny próg dopłaty, stosowany m.in. w roku bieżącym, wynosił 50% składki);

4)    zniesienie progu taryfowego na poziomie 6% sumy ubezpieczenia upraw warzyw gruntowych oraz drzew i krzewów owocowych, powyżej którego dotychczas dopłata do składki nie przysługiwała.

 

 

Zachęcając zatem Państwa do skorzystania z oferty Towarzystwa, zapraszamy do zapoznania się z jej szczegółami w jednostkach terenowych Towarzystwa (adresy na www.tuw.pl) lub u naszych przedstawicieli.

 

Dariusz Skowroński

Starszy specjalista

w Biurze Ubezpieczeń Rolnych


 

Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ