Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
Rolnicy wybierają kredyt preferencyjny
obrazek

Kredyty preferencyjne są najpopularniejszą formą finansowania inwestycji wśród właścicieli gospodarstw rolnych – tak wynika z badania AgriNet24, zrealizowanego na 1000-osobowej grupie dorosłych rolników, przeprowadzonego przez firmę Martin&Jacob we współpracy z Bankiem BGŻ BNP Paribas.

Ponad 70 proc. badanych chciałoby sfinansować swoje inwestycje środkami pochodzącymi z kredytu preferencyjnego. Korzystają z niego chętniej gospodarstwa o powierzchni ponad 20 ha. Farmerzy, zapytani o cel przeznaczenia środków pochodzących z tych kredytów najczęściej wskazują: zakup użytków rolnych (32 proc.), zakup lub instalację maszyn, urządzeń lub wyposażenia służącego do produkcji rolnej (30 proc.). Blisko 30 proc. przeznaczyłoby środki na zakup, budowę lub remont budynków przeznaczonych do prowadzenia produkcji rolnej – komentuje dr Aneta Uss-Lik, starszy specjalista ds. Badań i Analiz w Martin&Jacob.

Przy wyborze oferty kredytowej, blisko 60 proc. farmerów zwraca uwagę na niskie oprocentowanie. Wielu z nich, ponad 40 proc., wskazuje niski całkowity koszt. Ważnymi elementami są też: niska prowizja i rata, uproszczone procedury i wysokość opłat dodatkowych.

Bank BGŻ BNP Paribas słucha swoich klientów i stara się odpowiadać na ich potrzeby. Oferta kredytów preferencyjnych naszego banku jest tego potwierdzeniem. Posiadamy najkorzystniejsze warunki cenowe: klient nie ponosi żadnych opłat za jego udzielenie. Obecnie oprocentowanie oferowane klientowi wynosi 3 proc. w skali roku. Warto dodać, że okres spłaty może wynieść nawet 15 lat – powiedział Maciej Piskorski, dyrektor Departamentu Produktów Agro w Banku BGŻ BNP Paribas. Wiosną Bank wygrał konkurs przeprowadzony przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na najlepszą na rynku ofertę kredytów preferencyjnych dla rolników. Dzięki wygranej w konkursie, w którym brały udział największe na rynku banki, otrzymaliśmy blisko 900 mln zł, co oznacza 60 proc. przyznanego ogółem limitu – dodał Maciej Piskorski.

Oferta kredytów preferencyjnych dostępna jest w szerokiej sieci oddziałów Banku BGŻ BNP Paribas.

 

Dowiedz się więcej TUTAJ.

Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ